Çocuğum

İlk Oyuncaklar

Piyasaya her geçen gün yenileri sürülen, büyük düş gücüyle tasarlanmış, ama çok pahalı oyuncaklardan, eski kumaşlardan yapılmış bir bebeğe, hatta tahta bir kaşığa kadar her şey, minicik bebeğiniz için oyuncak anlamına gelebilir. Bebeğinize oyuncak seçer ya da yaparken, bir bir şeyle gerçek anlamda “oynayamayacak” kadar küçük olan bir bebeği ilgilendirecek şeyler bunlar olduğundan. renkler, biçimler ve sesler üstünde düşünün.

Bebekler için her çeşit ve çıngırak vardır ve bu tür oyuncaklar onları kendi eliyle tutabilecek duruma gelmesinden çok daha önce bebeğinizin çok hoşuna gidecektir: iki aylık oluncaya kadar onları sizin sallayıp şaklatmanız gerekir.

Arabasının ya da karyolasının üstünde bir ipe asılmış oyuncaklar da, hareketleriyle, bebeğinizin çevresindeki nasıl etkileyebileceğini öğrenmesine yardımcı olurlar. Başlangıçta eli oyuncağa rastlantıyla çarpacak. ardından onun nasıl hareket ettiğine ya da ses çıkardığına dikkat edecektir.

Bebeğiniz eşyaları tutabilecek duruma geldiği zaman, “avuca alınması kolay” olan her şeyi tutmak, ona bir zevk verecektir: Çeşitli kaşıkları ya da halka biçiminde şeyleri deneyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir