Çocuğum

Eğlendirici Oyuncaklar

Öbür geçme oyuncakları arasında merkezdeki bir kutu üstüne birbirine uyan ahşap ya da plastik halkalar sayılabilir.Bunlar sırasıyla düzenledikleri zaman palyaço ya da polis gibi parlak renkli figürler oluşturacak biçimde tasarlanmışlardır.

Yukarı doğru birbiri üstüne geçen halkalar figürü tamamlamayı başardığında onu sevinçten çılgına çevirecektir.Bu dönemde artık yapı blokları ile gerçek saraylar yapmaya başlayabilir.Birbirinin içine giren farklı büyüklüklerde oyuncaklar geleneksel rus bebeklerinden (matruşka) esinlenerek hazırlanmışlardır.

bunlar, iki yaşındaki çocuk için oynaması biraz güç şeyler olmakla birlikte, çocuğunuz, ona yardım ederseniz, büyük bebeğin içine girerek daha küçük bebeklerin girip sığmasına hayran kalacaktır.

Aslında yeni yürümeye başlayan 18 aylık küçükler bile, iç içine giren şeylere büyük ilgi gösterirler. Kendilerine uygun delikleri iyice oturan küpelerden, yuvarlaklardan, kilitleri uyan anahtarlardan çok hoşlanırlar. Yeni yürümeye başlamış çağdaki çocuklar da dolapların kapaklarını açarak, içerde nelerin bulunduğuna bakmaya bayılır.

Çocuğunuzun el becerisini geliştirecek yaş grubu düzeyine uygun pek çok oyuncak satılmakta birlikte, bu aşamada, küçük çocuğunuzun eline sıradan mutfak eşyaları ayakkabı kutuları el çantaları vermeniz bile onu çok sevindirecektir.

Küçüğünüzün bileklerini kullanmayı öğrenebilmesi için ona vidalı kapaklar, kapı kolları, düğmeler üstünde açma kapama alıştırmaları yapma fırsatı verin. Yalnız, bebeğinizin bileklerini kullanmayı iyice öğrenince, elinin erişebildiği her düğmeyi çevirerek açacaktır,bu yüzden son derece dikkatli olmanız gerekir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir